Każda panna młoda marzy o wyjątkowej sukni. Wyjątkowa dla każdego może oznaczać co innego. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ moda ślubna jest aktualnie niezwykle różnorodna. Trendy ślubne jak wszystkie inne zmieniają się, dlatego warto przyjrzeć się, co proponują projektanci mody na 2018 rok.

Oferta na rok 2018 jest urozmaicona i momentami bardzo odważna. Już w poprzednich latach można było obserwować odchodzenie od tradycyjnej bieli – projektanci chętnie stawiali na delikatne odcienie różu, fioletu czy błękitu, jednak w tym sezonie postanowili pójść o krok dalej. Zaskoczeniem mogą być śmiałe łączenia materiałów, dodatki, ale przede wszystkim wyraziste kolory jak czerwień oraz czerń.

Trend #1 : W czerni i w bieli

Suknie ślubne 2018 roku przybierają formę grafiki przez przecinanie bieli czarnymi kwadratami, paskami czy wstążkami. Graficzny trend wyrażany jest również przez monochromatyczność i ceramiczną biżuterię.

projekt Marchesa Notte
projekt Marchesa Notte


 

Trend #2 : Kwiaty

Kwiatowe ornamenty może nie są czymś nowym w modzie, jednak w świecie ślubnym takie dosłowne przedłużenie bukietu jest innowacyjnym rozwiązaniem. Kwiatowe motywy dominują na sukniach ślubnych w tradycyjnych kolorach – bieli czy kości słoniowej.

projekt Naeem Khan
projekt Naeem Khan

Trend #3 : Retro panna młoda

Suknie wpisujące się w modę lat 50. pojawiły się kilkakrotnie podczas nowojorskiego pokazu trendów na sezon 2018. Dominował w tym nurcie Oscar de la Renta, który zdecydował się na zarzucenie na ramiona modelki białej kurtki denim.

projekt Oscar de la Renta
projekt Oscar de la Renta

Trend #4 : Prostota w satynie

Kolejny ciekawy trend to dopasowane i niezwykle proste w swojej formie suknie ślubne, których delikatność i elegancja została podkreślona materiałem – satyną.

projekt Lela Rose
projekt Lela Rose

Trend #5: Wielkie kokardy

W dalszym ciągu modne są kokardy, jednak jeszcze większe niż w latach ubiegłych. Niektórzy projektanci jak np. Ines Disanto zdecydowali się na ogromne kokardy na plecach,natomiast inni np. Marchesa używają kokard tylko jako detali.

projekt Ines di Santo
projekt Ines di Santo

Trend #6: Tiule

Tiul był ważnym graczem na pokazach mody w lutym, prezentujących trendy na jesień-zimę 2017/2018, nic powinno wiec dziwić że tendencja ta rozszerzyła się także na sferę ślubną.

projekt Monique Lhuilier
projekt Monique Lhuilier

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.