Chociaż to wiosna i lato są najpopularniejszymi terminami na ślub, to wesele jesienią może być równie urocze i romantyczne. Przyjaciele i rodzina w przytulnej, kameralnej scenerii ozdobionej darami jesieni, czy nie brzmi to wspaniale? Istnieje wiele sposobów aby podkreślić obecną porę roku podczas ślubu.

Gdzie zorganizować jesienne przyjęcie weselne

Wesele o tej porze roku można oczywiście zorganizować w każdej standardowej lokalizacji, jednak dla podkreślenia aury warto pomyśleć o malowniczym XVIII wiecznym kościółku a później starej karczmie, młynie czy nawet odpowiednio zagospodarowanej stodole. Warto stawiać na miejsca urządzonego w odcieniach ciemnego i ciepłego drewna oraz z kominkiem.

Jesienne dekoracje

Pierwsza i najlepsza myśl to oczywiście naturalne barwy jesieni, czyli żółty, czerwony, pomarańczowy oraz brązowy. Warto łączyć tradycyjne kolory z czymś nieoczekiwanym, jak np. czekoladowy brąz z jaskrawoniebieskim. Za dekorację mogą służyć dynie, żołędzie czy tykwy oraz oczywiście liście.

                        

Jesienne menu

Obfity posiłek składający się z sezonowych warzyw oraz pieczonych mięs odpowiednio podkreśli tę porę roku. Można rozpocząć przyjęcie od podania pożywnej zupy w wydrążonej dyni. Na deser warto pamiętać o jabłkach, można je podawać same na ciepło lub w formie strucli. Obok tortu ciekawym akcentem jest ciasto z dyni. A jeśli mowa już o torcie, to jesienią warto postawić na tort czekoladowy.

             

Jesienny strój

Kremowa lub biała suknia ślubna ze złotymi koralikami i akcentami to świetne opcje dla jesiennej panny młodej. Dla pana młodego warto pokusić się o garnitur w kolorze brązowym lub ciemnoszarym. Trzeba pamiętać, że ta pora roku bywa niestety kapryśna, dlatego warto zadbać o odpowiednie nakrycia i akcesoria na wypadek chłodnej i deszczowej aury.

Jesienne podarunki dla gości

Wybór upominków dla gości o tej porze roku jest naprawdę ogromny. Ciekawym pomysłem jest obdarowanie ich jesiennymi smakołykami typu jabłka kandyzowane, ciasteczka korzenne czy domowe przetwory.

                

 

Zdjęcia:pinterest.com