Zasięgnij inspiracji z kompozycji kwiatowych, które idealnie sprawdzą się na ślub w chłodne dni.

Często Panny Młode obawiają się, że ze względu na zimową aurę muszą zrezygnować z pięknych i bujnych kompozycji kwiatowych. Fakt, że niektóre kwiaty są sezonowe i ciężko o nie w okresie zimowym, ale jest mnóstwo kwiatów dostępnych cały rok, które doskonale wzbogacisz o typowo zimowe akcenty, takie jak: szyszki, owoce ostrokrzewu, gałązki sosny i inne.

Poniżej pomysły na 5 pięknych bukietów ślubnych, które uzupełnią stylizację każdej zimowej Pannie Młodej.

Bukiet z białych róż

Róża jest jednym z najpiękniejszych, a zarazem najpopularniejszych kwiatów, przez niektórych nazywana królową kwiatów. Oprócz walorów estetycznych i często zapachowych, za różą przemawia jej całoroczna dostępność. Na zimowy bukiet polecam białe róże, klasyka i nawiązanie do aury za oknem w jednym.

Bujny bukiet z szyszkami

Ogromny bukiet z małych, białych kwiatów oraz ziemistej zieleni, wzbogacony o szyszki to doskonały pomysł na bukiet dla zimowej Panny Młodej.

Bukiet z białych róż i dusty miller

Na wstępie śpieszę z tłumaczeniem czym jest dusty miller – to nic innego jak starzec popielny lub srebrzysty, w świecie florystycznym jednak nazywany dusty miller.

Mały bukiet z białych róż z dusty miller, wzbogacony kilkoma szyszkami i gałązkami ostrokrzewu to oryginalny oraz mocny akcent w ślubnej stylizacji.

Kontrastowy bukiet

Połączenie nasyconych i wyrazistych kolorów, takich jak czerwony, fioletowy, niebieski czy zielony to postawienie na odważny oraz wyrazisty look.

Pastelowy bukiet

Mroźne, pastelowe odcienie: brzoskwiniowych, różowych i białych kwiatów w połączeniu z dusty miller i gałązkami ostrokrzewu to idealny wybór na zimowy bukiet.

Zdjęcia: www.theknot.com pinterest.com